חיפוש

PassportsPlease

כל המידע לטיול הבא שלכם

הצטרפו לניוזלטר שלי

קבלו ראשונים את כל העדכונים על הפוסטים החדשים ועוד מידע בניוזלטר החינמי שלי

חיפוש מלונות

אגמון החולה

סיור ציפורים בעגלת מסתור באגמון החולה

אגמון החולה הוא אגם מלאכותי שהפך למוקד צפרות של מינים רבים ואלפי עגורים בהם ניתן לצפות תוך כדי סיור רגלי, אופניים, רכב חשמלי, עגלת מסתור ועוד

עונה מומלצת

העונה הכי טובה היא בין אוקטובר למרץ כשהציפורים נודדות או מקננות ואז אפשר לראות עשרות אלפי ציפורים בסביבת האגמון.
מבחינת שעות השקיעה והזריחה נחשבות השעות הטובות ביותר לראות את פעילות הציפורים אבל לכל אורך היום יש כאן אלפי עופות וציפורים מזנים רבים.
 

הגעה

וייז "אגמון החולה". האגמון נמצא בגליל העליון ליד יסוד המעלה.
שימו לב שאגמון החולה ושמורת החולה הם שני מקומות שונים. אחרי שהגעתם לאגמון החולה יש חניית עפר גדולה מאד בכניסה.
 

כרטיסים

מחיר כניסה עולה 35 ש"ח למבוגר, 21 לילד (גיל 5-18) ו – 30 לסטודנט. על פעילויות נוספות באגמון כמו אופניים או סיורים צריך לשלם בנפרד.
אפשר לקנות כרטיסי במקום אך מומלץ יותר לקנות את הכרטיסים מראש, בייחוד אם מגיעים בחגים או בסופי שבוע, אז התורים ארוכים מאד ותאבדו זמן יקר להמתין בהם. חלק מהפעילויות הנוספות באגמון גם אפשר להזמין מראש אך חלק הם רק על בסיס מקום פנוי במקום. זה גם עניין שחשוב לקחת בחשבון כדי לא לעמוד בתורי ענק בסופי השבוע. באפשרויות הטיול מטה פירטתי מה אפשר להזמין מראש ומה לא.
את הכרטיסים אפשר לקנות בקישור הבא.
 

אפשרויות טיול באגמון

הליכה ברגל – במחיר הכניסה בלבד אפשר ללכת ברגל מסביב לאגמון ולטייל על השבילים סביב המים לצפייה בציפורים. קחו בחשבון שברגל אי אפשר להגיע לכל מקום וכמובן המרחקים מגבילים גם.
מחיר – מחיר כניסה בלבד.

אופני הרים – ניתן לשכור בכניסה אופני הרים לרכיבה בשבילי האגמון. כשאנחנו ביקרנו את האופניים אי אפשר היה להזמין מראש באתר אז בסופי שבוע לא הייתי מסתמכת עליהם, עמוס מאד מאד ולרוב יש המתנה של לפחות חצי שעה – שעה לאופניים. זה משתנה מפעם לפעם אז שווה לבדוק מראש אם ביום שאתם מתעניינים בו יש הזמנה מראש באתר. בנוסף האופניים לא מתוחזקות מדי אז הרמה שלהן נמוכה ולעיתים מקשה על הרכיבה.
מחיר – 50 ש"ח למבוגר, 37-42 ש"ח לילד לפי גיל.

אופניים זוגיים או משפחתיים – יש אפשרות לקחת אופניים זוגיים שהם בעצם עגלה קטנה מוצלת שבה זוג יושב מקדימה ומדווש יחד (לא כמו אופני טנדם). בנוסף יש גם אופניים משפחתיים עם כיסאות נוספים מאחור. את שני סוגי האופניים האלו כן אפשר היה להזמין מראש באתר כשאנחנו ביקרנו ולהסתובב איתם ברחבי הפארק. שימו לב שזה משתנה לעיתים ושווה לברר אם ביום שאתם מתעניינים בו יש הזמנה מראש של אופניים אלו.

רכב חשמלי – אפשרות נוספת למי שלא רוצה לדווש היא השכרת רכב חשמלי – קלאב קאר. היתרון הוא שהנסיעה לא דורשת מאמץ ומתאימה גם לימים חמים יותר. נדרש רישיון נהיגה. שימו לב שגם את הרכבים לא ניתן להזמין מראש ולכן בסופ"ש ההמתנה יכולה להיות ארוכה (לעיתים גם חצי שעה בתור הזמנה ואז עוד חצי שעה עד שעה וחצי עד שמקבלים את הרכבים).
מחיר – 199 לרכב זוגי ועד 259 לרכב ל – 6 אנשים.
 
סיור בעגלת המסתור – סיור מאורגן ומאד מומלץ עליו ארחיב בפסקה הבאה.
 

עגלת המסתור

עגלת המסתור היא עגלה ארוכה שמחוברת לטקטור ובנויה בצורה שהישיבה של הנוסעים כולה על הצד עם נוף קדימה כך שהראות היא פנורמית ומאד נוחה. העגלה עושה סיור של שעה (לרוב מדי שעה עגולה) ברחבי האגמון עם מדריך שמסביר על המקום.
הסיור היה סופר מעניין והמדריכים מלאי ידע על המקום ועל סוגי הציפורים שרואים בדרך.

היתרון הגדול של הסיור הוא שעם העגלה מגיעים למקומות שאי אפשר להיכנס אליהם בפארק באופן עצמאי וזה מאפשר לראות הרבה יותר ציפורים ועגורים מאשר בכל כלי תחבורה אחר בפארק.

בנוסף לזה, לאלו מביניכם שלא מבינים יותר מדי בציפורים (רובנו אני מניחה) ההדרכה מאד עוזרת כי המדריך יודע לאתר עופות וציפורים שאנחנו היינו מפספסים, וכמובן גם לספר על הסוגים שלהם, הרגלי החיים והנדידה שלהם ועוד. לדעתי הסיור ממש מרתק ואני לא צפרית רצינית…

במהלך הסיור הגענו לאיזור בו מקננים עגורים שאפשר להיכנס אליו רק עם עגלת המסתור וביום בו היינו נצפו 30,000 עגורים באגמון.

הסיורים מתקיימים כל שעה עגולה כאשר הסיור המומלץ ביותר הוא סיור זריחה או סיור שקיעה. בסיורים הלו אמורה להיות הכי הרבה תזוזה ותעופה של העופות אז זה הכי מעניין. למרות זאת אנחנו היינו בסיור באמצע היום והייתה כמות ענקית של ציפורים ועגורים ויצאנו מאד מרוצים. אפשר להכניס גם תינוקות לעגלת המסתור.

את הסיור אפשר להזמין מראש באתר לשעה הרלוונטית. כדאי להגיע כמה דקות לפני כדי להתארגן על הכניסה ולהגיע למקום היציאה של העגלה ולא לפספס את שעת הסיור.

מחיר – 59 ש"ח למבוגר לסיור יומי, 64 ש"ח לסיור שקיעה, 85 ש"ח לסיור זריחה. 47-65 לילד עד גיל 12 (משתנה לפי הגיל וסוג הסיור).

אהבתם את הפוסט? יש לכם מה לשתף? אשמח לשמוע בתגובות!

לעוד עדכונים, תמונות מיוחדות ופוסטים חדשים מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג גם באינסטגרם ובפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

הצטרפו לניוזלטר של PassportsPlease

הצטרפו לניוזלטר החינמי שלי לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים והטבות נוספות